U stropu kmitající lopatky vypadají jako by závodily s časem, místo toho vedou boj s horkým vzduchem. Umístit ventilátor na strop má řadu výhod, tou hlavní je, že nepřekáží. Nikdy o něj nebudete zakopávat, nemusíte řešit kam ho po horkém létě přesunete a ani se nemusíte bát, že se vám o něj zraní dítě, jež by lákaly rychle se točící lopatky.
Třešničkou na dortu je samozřejmě to, že chladí – příjemně rozhání vzduch po místnosti, ve které se před jeho zapnutím sotva dalo vlivem dusna dýchat. Osvěžující pocit se přitom dostaví okamžitě. A mimochodem … v zimě se dá stropní ventilátor využít také, pomáhá rozhánět teplý vzduch z topení po místnosti, který by se jinak držel u stropu. Náklady na vytápění se díky tomu sníží.
Tip: Pokud chcete využít stropní ventilátor i v zimě k rozhánění teplého vzduchu, pak vybírejte přístroj se zpětným chodem.

Na rozdíl o klimatizace
Tím výhody tohoto nenápadného přístroje nekončí. Oceníte například to, že na vás nebude vzduch foukat přímo. Nehrozí s ním tedy žádná letní viróza, angína nebo svalové problémy jako ve chvíli, kdy si bez rozmyslu sednete pod klimatizaci.
Tichost díky speciálnímu profilu lopatek
Někteří mají možná obavy z hlučnosti stropních ventilátorů. Přitom stropní ventilátory patří mezi nejtišší typy ventilátorů. I zde se ale najdou jedinci, kteří jsou hlučnější, proto raději vybírejte pečlivě. Pomocí regulace rychlosti otáčení lopatek jde navíc hlučnost snížit. Do každé moderní domácnosti se například hodí NORDIK Evolution se speciálním profilem lopatek, který zaručuje právě nízkou provozní hlučnost, což oceníte v pracovně, ložnici i dětském pokoji. Kovové části jsou navíc pokryté polyesterovou ochranou vrstvou proti poškrábání.

Design, který si oblíbíte
Stropní ventilátory se dají sehnat také se světlem i bez a s dálkovým ovládáním či manuálním pomocí řetízku ve středové části. Hodí se do restaurací, hotelů, nákupních center, provozoven, hal, ale i do obytných místností. Výrobci totiž stále více dávají důraz na design. Sehnat se tak dají přístroje v mnoha barevných provedeních, od nerezu až po imitaci dřeva a v různých barvách. Vícebarevné stropní ventilátory si přímo říkají o umístění do dětských pokojů.
V porovnání s klimatizací je stropní ventilátor levný, nižší jsou většinou také náklady na jeho provoz. Nevyžaduje žádné stavební úpravy a přimontovat ho zvládne každý šikovný kutil.