Pod umělou květinou si mnozí představí nevzhlednou a kýčovitou parodii na rostlinu. V současnosti se však vyrábí nádherné kousky, které jen sotva rozeznáte od živých květin. Přemýšlíte nad tím, proč si umělou květinovou dekoraci vlastně pořizovat? Třeba z toho důvodu, že jsou hypoalergenní. Mohou jimi tedy bez obav zútulnit svůj byt alergici, jelikož jde o květiny bez dráždivých vůní a dalších alergenů. Avšak umělé květiny nejsou určeny pouze pro alergiky. Nadchnou každého, kdo hledá bezúdržbovou realistickou dekoraci s přírodním motivem. Předností umělých květin je i skutečnost, že vám nemohou uvadnout.
Jakou umělou dekoraci vybrat?
Zvažujete-li pořízení umělých květin, snadno se dostanete do úzkých. V jejich široké nabídce se rychle přestanete orientovat. Poradíme vám, jaké umělé rostliny se nejvíce hodí do jednotlivých místností.
Výzdoba kuchyně a jídelny
Do kuchyně umístěte jen minimum umělých květin. Skvělou volbou jsou zelené rostliny v květináči (např. rozmarýn), hodí se i levandule či narcis. V jídelně se dobře vyjímají řezané květiny ve váze jako třeba hortenzie, orchideje či tulipány. Rovněž mísa umělého ovoce se do jídelny hodí. Další možností je umělý ovocný strom s plody (např. pomerančovník), který umístíte v rohu místnosti.
Dekorace obýváku
Pro výzdobu obývacího pokoje můžete využít stromky a zelené i kvetoucí rostliny. Doporučit lze kupříkladu olivovník, buxus na kmínku, fikus či dracénu v květináči. Vkusnou dekoraci představují také kaly, růže nebo lilie ve váze.
Zútulněná ložnice
Chcete-li zútulnit svou ložnici, pomohou vám hrnkové květiny (např. azalka nebo brambořík). Příjemnou atmosféru navodí gardénie, hyacint, eukalyptus či levandule.
Stylová předsíň a koupelna
Ke zvelebení předsíně vám skvěle poslouží palma, fíkovník, dracéna, gerbery či kalanchoe. V koupelně se zase vyjímá třeba kapradí, břečťan a ledviník.
Decentní pracovna
V pracovně neumisťujte mnoho dekorací, protože by vás mohly rozptylovat. Volte decentní výzdobu v podobě papyru, bambusu, rákosu nebo několika kaktusů či bonsají.
Pestrý dětský pokoj
I dětem lze zútulnit pokojíček umělými rostlinami. Ideální je umístit více druhů (např. begonie, růže, slunečnice). Místo dětské noční lampičky můžete vyzkoušet rostliny s LED osvětlením. S dekorováním dětského pokoje však začněte až bude dětem alespoň pět let. Menší děti mají tendenci bez dohledu dospělých ochutnávat různé nevhodné předměty. Snadno si mohou ublížit.