V malém bytě s nízkými stropy není jiná možnost než co nejpraktičtěji rozvrhnout interiér. Ovšem máte-li menší dům či byt s vyššími stropy, můžete hravě vykouzlit pěkných pár metrů čtverečních navíc pomocí patra na spaní. Dnešní článek vám přinese nejen inspiraci v podobě zrealizovaných projektů, ale také nějaké tipy navíc. Tak příjemné čtení.
Myslete na letní měsíce
S ohledem na horké letní dny určitě myslete hned při plánování patra na to, jak se vám bude právě za tropických letních nocí na lůžku těsně pod stropem dýchat. Patro by nikdy nemělo být těsně pod stropem, aby se na něj dalo pohodlně vlézt a v ideálním případě i s dostatečnou rezervou sedět. Postel totiž mnohým neslouží jen čistě jako místo ke spánku, někdo rád v posteli čte a tráví mnohem více času, přizpůsobte tomu patro na spaní již ve fázi návrhu.
Pro děti ideál
Zatímco pro děti je patro na spaní skvělá alternativa běžné postele, protože jim poslouží i jako úkryt a místo na hraní, starším lidem obtížně přístupné místo na spaní vyhovovat nebude. Dětem se určitě nebojte zakomponovat i hrací prvky, nosná konstrukce může skvěle posloužit jako základna pro houpačku, houpací síť či lano na šplhání. Nosná konstrukce se může sestávat z úložných prostor v podobě polic, zásuvek či případně i efektně zabudovaného pracovního místa. Bodová světla dodají celému dílu na originalitě a navodí kouzelnou atmosféru.
Do malého bytu
Do velmi malého bytu s dostatečně vysokými stropy lze zabudovat vyvýšenou postel tak, že bude sloužit jako skříň (klasické zásuvky nahradí schodiště na patro s vestavnými fochy). Z druhé strany schodiště lze umístit menší kuchyňskou linku a získáte tak důležité metry čtvereční obývacího prostoru navíc. Nakreslete si svou originální verzi, se kterou si šikovný truhlář snadno poradí.