- Reklama -magazín

Kdy se rekonstrukce bytu vyplatí?

Mohlo by Vás zajímat

Zvažujete koupi nemovitosti a nejste si jisti, zda investovat do novostavby či zakoupit starší dům či byt a absolvovat rekonstrukci? Měli byste se zamyslet nad vašimi možnostmi, finančními, a v případě, že zvažujete rekonstruovat svépomocí, pak i své reálné možnosti a schopnosti. Dalším kritériem je pak určitě čas. Pokud chcete rychle bydlet či pronajímat, je třeba počítat s tím, že rekonstrukce bytu, natož pak celého domu, zabere relativně hodně času.

více v článku...

Na co byste také neměli zapomínat

Mnozí lidé jsou přesvědčení o tom, že rekonstrukcí svou nemovitost zhodnocují, toto ale rozhodně není pravidlem. Veškeré úpravy či změny totiž děláme na základě vlastního vkusu, a ten nemusí ani zdaleka odpovídat vkusu jiných. Pokud se tedy chcete pustit do rekonstrukce bytu, abyste jej následně mohli výhodněji prodat, volte jednoduchá řešení a vybírejte neutrální vzory i barvy do celého interiéru. To samé platí pro kuchyň či koupelnu. Rekonstrukce kuchyně případně i koupelny je často zcela dostačující, i zde platí pravidlo zdržet se výrazných barev, které se často rychle okoukají, a navíc je zde riziko, že se skutečně netrefíte do vkusu budoucích nájemníků či majitelů.

Než začnete…

Před finálním rozhodnutím se ještě ujistěte, že náklady na rekonstrukci nenavýší cenu nemovitosti o tolik, že její pořízení již nebude ani zdaleka tak výhodné. Na to lidé často zapomínají, náklady na rekonstrukci poddimenzují, neodhadnou dobu jejího trvání, a následně se nestačí divit. Prvotně výhodná investice se pak rázem změní v past na peníze.

U rekonstrukce kuchyně či jedné místnosti se náklady odhadují snáze než u celkových rekonstrukcí zahrnujících bourací, elektroinstalační a další náročné práce, které se časově hůře odhadují. Zde určitě doporučujeme navýšit navrhovaný rozpočet minimálně o 10% z celkové ceny rekonstrukce a rozpočet si nechat udělat u více firem, abyste měli objektivní srovnání.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy